„Jak żyć?”

Pytanie zadawane ostatnio bardzo często. Według mnie powinno się żyć tak, aby być szczęśliwym, cholernie szczęśliwym.

Dla każdego szczęście oznacza zupełnie co innego. Według mnie powinno się żyć zgodnie z własnymi przekonaniami, nie poddawać się presji otoczenia. To co jest modne nie zawsze godzi się z naszymi potrzebami.

Pamiętaj! to JA jestem najważniejsza! Nie chłopak, nie mąż, nie rodzina, nie znajomi. Właśnie JA!!! JA a później cała reszta.

To nie dla cioci masz chłopaka tylko dla siebie! To, że ciocia pyta kiedy się ustatkujesz, kiedy założysz rodzinę, nie oznacza wcale, że musisz to robić. Rozumiem, że można być z chłopem aby nie gadali. Ale pomyśl, jeżeli chłopak traktuje Cię tak, że płaczesz po nocach to czy jest sens to ciągnąć? Boisz się być sama? Wierzę – są i tacy ludzie. Czy to jest powód aby dawać sobą pomiatać? Nie sądzę. Nie lubisz być smutna, zapłakana, nic w tym przyjemnego. Czy zatem nie lepiej zerwać z tym oto gnojem i znaleźć nowego? No tak – tylko jak znaleźć nowego. No właśnie – jakkolwiek. Jeżeli boisz się samotności to szukaj gdziekolwiek – nawet w Internecie. I miej w tylnej części ciała nazywanej odbytem koleżanki, śmiejące się z poszukiwań na siłę. Ty nic nie robisz na siłę. Zwyczajnie masz potrzebę mieć obok kogoś, kto Cię będzie kochał, szanował i wywoływał uśmiech na Twojej twarzy. Na siłę to jesteś w tym momencie – trwając w beznadziejnym „związku” bo ogół od Ciebie tego wymaga.

 

Kiedyś przeczytałam taki ciekawy cytat:

Nawet dziwna miłość jest lepsza od braku miłości”,

ale na Boga!!! Czy dziwna musi oznaczać patologiczna?! Okej, jeżeli Ty akceptujesz jak facet Tobą pomiata – spoko wtedy rozumiem, że jesteś szczęśliwa . Podoba Ci się to i to Cię kręci – rozumiem różne są fetysze. Jednak jeżeli Ty po czymś takim kryjesz się z fontanną łez w poduszkę no to wybacz moja droga. Po co? Bo może się zmieni? Oświecę Cię – nie zmieni się! Nie bądź na siłę nieszczęśliwa. Nie udawaj, że to Ci odpowiada. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś – bo NIE JESTEŚ! Nie jesteś osobą, którą można zdradzać, bić czy nękać psychicznie. Zasługujesz na coś więcej, zasługujesz na bycie kochaną szanowaną i wierz mi, że znajdzie się taki, który pokocha Cię taką jaka jesteś a nie taką jaką chciałby Cię widzieć ten debil, do którego dostosowujesz swoje życie.